سونوگرافی کالر داپلر

سونوگرافی کالر داپلر

سونوگرافی کالر داپلر به وسیله امواج صوتی انجام می شود و ارتباط با گلبول های قرمز موجب می شود جریان خون – فشار خون و نیز سرعت جریان خون را تخمین بزند .

سونوگرافی-کالر-داپلر

سونوگرافی-کالر-داپلر

به چه دلایلی سونوگرافی کالر داپلر حائز اهمیت بسیاری است

  • اگرچه خون لخته شده باشد به وسیله سونوگرافی کالر داپلر می توان آن را تشخیص داد .
  • اگرچه وریدی به درستی عملکرد خود را نداشته باشد به صورت واضح نشان می دهد .
  • اگرچه جنین به بیماری های مادرزادی مبتلا باشد و یا دریچه قلب وی با اختلالاتی همراه باشد می توان به وسیله سونوگرافی کالر داپلر این مشکلات را تشخیص دهیم .
  • بیماری های عروقی را می توان بدین وسیله تشخیص داد .

در مجموع برای این که بتوان بیماری ها را تشخیص داد از سونوگرافی کالرداپلر استفاده می شود و موجب می شود که از سکته قلبی و یا سایر بیماری ها جلوگیری شود و برای مادرانی که تمایل داشته باشند از سلامت جنین خود اطمینان حاصل کنند بسیار روش خوبی می باشد .

سونوگرافی کالر داپلر چگونه انجام می شود

سونوگرافی کالر داپلر را متخصص به وسیله دستگاهی روی بدن انجام می دهد یعنی هر بخشی که بخواهد سونوگرافی روی آن انجام شود داپلر در همان قسمت قرار داده می شود .

چه مراقبت هایی را باید قبل از سونوگرافی کالر داپلر انجام دهیم

به مدت چند ساعت پیش از سونوگرافی استعمال دخانیات ممنوع می باشد . چون ممکن است نیکوتین موجب  شود عروق خونی منقبض شوند .

مرکز تصویربرداری پزشکی نما طب یکی از مراکز سونوگرافی خوب در شرق تهران می باشد . این مرکز سونوگرافی دارای دستگاه های مدرن و تجهیزات پیشرفته می باشد و کادر متخصص و مجرب آن باعث شده است افراد بسیاری به این مرکز مراجعه کنند . جهت تعیین وقت می توانید با شماره هایی که در داخل سایت در قسمت تماس با ما می باشد تماس حاصل فرمائید .

نکات زیر را به یاد داشته باشید

  • بایستی مرکز سونوگرافی را انتخاب کنید که دارای کار مجرب رادیولوژی باشد و در زمان کوتاهی بیماری را به وسیله سونوگرافی کالر داپلر تشخیص دهد .
  • اگرچه سونوگرافی کالرداپلر را کودکی می خواست انجام دهد بایستی پیش از انجام دادن به کودک داروی آرابخش داده شود تا در زمان سونوگرافی هیچ حرکتی انجام ندهد تا سونوگرافی به خوبی انجام شود .

یکی از دلایلی که سونوگرافی کالرداپلر را از دیگر سونوگرافی ها متمایز ساخته است غیر تهاجمی بودن آن می باشد به همین دلیل روشی ایمنی به حساب می آید و در برابر با روش های دیگر هزینه کمتری را داراست .از مهمترین اهمیت این سونوگرافی غیر تهاجمی بودن آن است بنابراین روشی ایمنی محسوب می شود و نسبت به تشخیص دیگر روش ها دارای هزینه پایین تری است .

پاسخ

19 − پنج =

Call Now Button