سی تی اسکن

سی تی اسکن

سی تی اسکن یکی از روش هایی است که بسیار مدرن در تصویربرداری پزشکی است پس از رادیوگرافی ساده سی تی اسکن ، کمک بسیاری را در ارزیابی ضایعات سیستم حرکتی بدن فرد مخصوصا استخوان ها می کند . در دنیای امروزی برای این که بتوانند بیماری ها را با دقت بیشتری تشخیص دهند از سی تی اسکن استفاده می کنند . توسط تصویرهای سی تی اسکن می توان بافت های داخلی بدن را رویت کرد و فرم و ظاهر آن ها را تحت نظر قرار گرفت . این اطلاعات می توانند اگرچه بیماری وجود داشته باشد فرد را مطلع کند . تصویرهای سی تی اسکن قسمت های بدن را قابل رویت می کند . دستگاه های سی تی اسکنی که در دنیای امروزی وجود دارد دارای قدرت بسیاری هستند  به شکلی که قادر به این هستند تصویرهایی از برش هایی که با فاصله کمتری از یک میلیمتر را از بدن شخص ارائه کنند و برای تمامی قسمت های بدن امکان سی تی اسکن می باشد .

سی تی اسکن به چه شکلی عمل می کند

سی تی اسکن به وسیله اشعه ایکس انجام می شود . در این روش باریکه بسیار ظریفی از اشعه ایکس به قسمت های بدن بیمار ارسال می شود . این اشعه از همه بافت هایی که در بین راه آن ها وجود دارد رد می شود و اندازه ای از که از سمت مقابل خارج می شود به وسیله دتکتور دریافت می شود .
بدین وسیله اطلاعات بسیاری به شکل اندازه های گوناگون جریان الکتریکی که متناسب با شدت اشعه دریافت شده به وسیله دتکتور به سیستم اصلی سی تی اسکن هدایت می شود . این سیستم که بسیار نیرومند می باشد اطلاعات را مورد پردازش قرار می دهد و پاسخ آن به شکل تصویرهای گوناگونی که سطح مقطع اندام را نشان می دهند روی مانیتور مشخص می شود . اگرچه نیاز باشد این تصویرها روی فیلک چاپ می شوند .

سی تی اسکن روش تصویربرداری می باشد که نیازمند تکنیک و مهارت خاصی است و همین طور هرچه مدل دستگاه بالا تر باشد و مجهز تر باشد سی تی اسکن با دقت بیشتری انجام می شود و می تواند بهتر بیماری را تشخیص دهد و گزارش مطلوبی را ارائه دهد . مرکز سونوگرافی نماطب سونوگرافی خوب در شرق تهران می باشد که دارای دستگاه های مجهز و پیشرفته می باشد .

تصویرهای سی تی اسکن با توجه بیشتری از تصویرهای رادیوگرافی ساده بافت استخوان ها و حتی بیشتری از بافت های دیگر اندام را نشان می دهد . به وسیله این متد فرد قادر می باشد درون استخوان را رویت کند . اغلب سی تی اسکن هایی که در دنیای امروزی وجود دارد از نوع اسپیرال یا مارپیچی هستند به این معنا که مرجع اشعه ایکس همچون یک مارپیچ به دور بدن بیمار عبور می کند و از زوایای گوناگون تصویربرداری انجام می شود .

سی-تی-اسکن

سی-تی-اسکن

تصویرهای سی تی اسکن های در عصر جید بسیار با کیفیت تر و با توجه بیشتری گرفته می شود و سرعت این دستگاه ها هم بیشتر شده است به شکلی که اصولا انجام یک سی تی اسکن زمان بسیار ناچیزی را به خود اختصاص می دهد .

برخی از خدمات مرکز تصویربرداری پزشکی نماطب

سنجش تراکم استخوان

رادیولوژی

سی تی اسکن اسپیرال

سونوگرافی کالر داپلر

راه های ارتباطی

بخش ام آر آی و رادیولوژی

۷۷۵۰۸۷۷۱-۷۷۵۲۹۷۸۳-۷۷۶۰۲۴۹۴-۷۷۶۰۰۴۰۵

بخش سی تی اسکن / سونوگرافی و سنجش تراکم استخوان

۷۷۵۰۱۲۹۷-۷۷۶۰۷۸۸۲-۷۷۶۰۱۰۳۹-۷۷۶۰۳۱۴۹

تلگرام : ۰۹۳۹۶۵۵۱۵۹۵

جواب دهی : ۷۷۶۳۲۳۶۸

info@namateb.com

صفحه اینستاگرام

پاسخ

7 + 3 =

Call Now Button